Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka parparë të takohet në Uashington me sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan dhe pritet të përqëndrohen në problemin e Liberisë të përfshirë nga lufta.
Raportohet se Kofi Annan do të kërkojë nga George Bush që të premtojë trupa amerikane për një forcë paqëruajtëse në ate vend të Afrikës perëndimore.
XS
SM
MD
LG