Ndërlidhjet

ANKARA


Shtetet e Bashkuara dhe Turqia përmes një deklarate të përbashkët kanë shprehur keqardhjen lidhur me arrestimin e 11 forcave speciale turke nga trupat amerikane në veri të Irakut, në fillim të këtij muaji.
Në deklaratën në fjalë thuhej se në të ardhmen do të përmirësohej bashkëpunimi në Irak për të mënjanuar incidente të tilla.
XS
SM
MD
LG