Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një sulmues palestinez ka vrarë një izraelit dhe ka plagosur dy të tjerë në Tel Aviv, mëngjesin e sotëm.
Policia e ka cilësuar si të parin sulm terrorist në një qytet izraelit që nga 29 qershori, datë kur grupet radikale palestineze deklaruan armëpushimin.
Nga ana tjetër udhëheqësit britanikë kanë hedhur poshtë kërkesën e kryeministrit izraelit Ariel Sharon, që të ndërpresin komunikimin me Jaser Arafatin.
Sipas drejtuesve të lartë britanikë nuk mund të lihet mënjëanë një president i zgjedhur në mënyrë demokratike.
XS
SM
MD
LG