Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i shërbimit të Informacionit pranë qeverisë serbe, Vladimir Popovic, largohet sot zyrtarisht nga detyra.
Popovic është akuzuar për ndërhyrje në politikat redaktoriale të mediave të pavarura në Serbi.
Popovic njihet dhe si bashkëpunëtor i ngushtë i ish kryeministrit të vrarë, Zoran Xhinxhigj.
XS
SM
MD
LG