Ndërlidhjet

KANDAHAR


Zyrtarët afganë dyshojnë se sulmi ndaj një stacioni policie në jug të vendit ku u vranë pesë policë dhe u plagosën dy të tjerë, është vepër e luftëtarëve talibanë.
Talibanët kanë kërkuar nga popullsia afgane të mos shërbejnë në sistemin policor vendas të drejtuar nga qeveria e Hamid Karzait.
XS
SM
MD
LG