Ndërlidhjet

TEHERAN


Rreth 350 intelektualë reformistë iranian kanë kërkuar nga udhëheqësi suprem Ajatullah Ali Khomeini, t'i japë fund shtypjes islamike dhe ta drejtojë vendin drejt demokracisë.
Këto kërkesa janë bërë përmes një letre të hapur.
XS
SM
MD
LG