Ndërlidhjet

UASHINGTON


Forcat rebele dhe udhëheqësit qeveritarë kanë kërkuar sërish ndërhyrjen ushtarake të Shteteve të Bashkuara në këtë vend afrikan.
Presidenti amerikan nga ana e tij ka thënë se dërgimi i trupave amerikane në Liberi do të jetë i kufizuar në numër dhe kohëzgjatja e qëndrimit të tyre do varet së pari nga largimi i presidentit aktual Charles Taylor nga detyra.
XS
SM
MD
LG