Ndërlidhjet

BEOGRAD


Dy zyrtarë të lartë serbë janë liruar nga burgu, pasi kanë qëndruar atje për tre muaj nën dyshimet se ishin të përfshirë në vrasjen e ish-kryeministrit serb, Zoran Xhinxhiq.
Dy personat e liruar janë Borisllav Mikelic, i cili për pak kohë ishte kryeministër i të vetshpallurit shtet serb brenda territorit kroat gjatë kohës së luftës dhe Aco Tomic, ndihmës i ish presidentit jugosllav Vojisllav Koshtunica.
Gjithashtu mësohet se është liruar dhe e veja e Arkanit, Svetllana Raznatovic - Ceca.
XS
SM
MD
LG