Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti cek, Vacllav Klaus ka deklaruar se hyrja në Bashkimin Evropian nuk ka asgjë për të festuar.
Republika Ceke nuk duhet të humbasë identitetin e vet brenda Bashkimit Evropian ashtu si "një lugë sheqeri në kafe", ka thënë Klaus.
Ky i fundit gjendet për vizitë zyrtare në Francë, ku dhe i ka bërë këto komente.
XS
SM
MD
LG