Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të punojnë me Kinën, Japoninë dhe Korenë Jugore për të ndalur programin veri-korean për armë bërthamore , ka deklaruar zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë.
''Korea Veriore vazhdon të ballafaqohet me dy zgjedhje të qarta. Ata mund të vazhdojnë të izolojnë vetëveten me aksionet dhe fjalët e tyre, ose mund të jenë të hapur për t'i dhënë fiund programit të vetë bërthamor dhe të marrin pjesë në bisedime multi-laterale, të shkojnë tutje dhe të realizojnë përfitimet që mund t'u ofroheshin në bashkësinë ndërkombëtare'', ka thënë zëdhënësi McClellan.
XS
SM
MD
LG