Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefat e diplomacisë së Serbisë e Malit të Zi dhe Maqedonisë, Goran Svilanoviq dhe Ilinka Mitreva, gjatë bisedimeve në Beograd thanë se nuk ka çështje të hapura midis dy vendeve.
Svilanoviq ka thënë se Beogradi dhe Shkupi i kanë zgjidhur të gjitha çështjet e hapura nga e kaluara dhe se tani punojnë për përmirësimin e ''marrëdhënjeve të mira fqinjësore''.
XS
SM
MD
LG