Ndërlidhjet

PRAGË


Një valë e nxehtë verore ka përfshirë anembanë Evropën që ka shkaktuar plasaritjen e akullnajave të Alpeve zvicerane dhe e ka keqësuar edhe më shumë thatësinë që po vazhdonë ka disa muaj, duke zhuritur drithërat.
Dje Britania kishte shënuar ditën më të nxehtë brenda 14 viteve, me temperatuara mesatare prej 33.5 gradë celsius.
Nga ana tjetër, në pjesët perëndimore të Francës mbrëmë kanë humbur jetën 6 persona nga moti i ligë.
XS
SM
MD
LG