Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komandanti më i lartë amerikan i operacioneve ushtarake në Irak, gjenerali John Abizaid ka thënë se sulmet kundër forcave të koalicionit të prira nga Shtetet e Bashkuara në ate vend mbajnë të gjitha shenjat e një ''fushatë klasike të tipit guerril'', por ka theksuar se forcat amerikane do të qëndrojnë të paepura.
Ndërkohë në Bagdad arriti zëvendës sekertari amerikan i Mbrojtjes, Paull Wolfowitz ku do të takojë administratorin civil amerikan Paul Bremer, gjeneralin John Abizaid dhe trupat amerikane.
XS
SM
MD
LG