Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia mbështet zhvillimin demokratik, reformat ekonomike dhe rrugën evropiane të Mal të Zi, ka deklaruar kryeministri malazez, Milo Gjukanoviq pas bisedimeve në Moskë me shefin e diplomacisë ruse, Igor Ivanov, ku kishte arritur pas vizitës në Kinë.
Gjukanoviq ka thënë se e kishte ftuar ministrin Igor Ivanov që, me rastin e vizitës Serbisë dhe Malit të Zi në muajin shtator, të vizitojë edhe Podgoricën.
XS
SM
MD
LG