Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një person i kërkuar për kidnapim dhe abuzim seksual ka sulmuar dhe plagosur tre oficverë të policisë kur kishin tentuar që t'a arrestojnë në shtëpin e tij afër Skënderajt, por pa rrezik për jetën, ka njoftuar zëdhënësi i policisë së UNMIK-ut, Barry Fletcher.
Sulmit i ishin bashkuar 15 anëtarë të farefisit të tij duke përdorur shufra metali dhe mjete tjera.
Për të vënë nën kontroll situatën ishin thirrur forca tjera policore dhe paqëruajtës së NATO-s.
Policia e ka çarmatosur personin në fjalë, i cili ka patur armë automatike, para se t'a arrestojë bashkë me katër sulmues të tjerë.
Në mesin e civilëve të përzier në këte incident nuk ka patur të lënduar.
XS
SM
MD
LG