Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtarakët e Shteteve të Bashkuara njoftojnë se një ushtar amerikan është vrarë sot në qytetin Falluxha në perëndim të Irakut nga një sajim që ka shpërthyer nën automjetin e tij derisa kalonte urën mbi lumin Tigër.
Njëherit në Bagdad disa mijëra njerës kanë demostruar kundër Këshillit qeveriat irakian të caktuar nga adminsitrata amerikane si dhe forcave të Shteteve të Bashkuara në Irak.
XS
SM
MD
LG