Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministria iraniane e punëve të jashtme thotë se gjetjet e uraniumit të pasuruar në disa mostra janë të kontestueshme.
Zëdhënësi i ministrisë Hamid Reza Asefi ftoi Agjencinë Ndërkombëtare për Energji Atomike që ta pastrojë këtë çështje. Khalil Musavi, zëdhënës i Organizatës Iraniane për Energji Atomike, tha se inspektorët po kryejnë një vizitë "rutinore dhe të planifikuar" të objekteve bërthamore iraniane.
XS
SM
MD
LG