Ndërlidhjet

BANJA LLUKA


Boshnjakët hapën sot, xhaminë e rindërtuar në kryeqytetin e serbëve të Bosnjës, Banja Lluka. Kjo është xhamia e parë që hapet pas lufte në këtë qytet dhe ajo ngrihet në vendin e njëjtë ku gjindej xhamia e cila u shkatërrua në luftë.
XS
SM
MD
LG