Ndërlidhjet

KRAFORD/TEKSAS


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush sotë do të takojë kryeministrin e Italisë, Silvio Berlusconi në Kraford, kurse bisedimet pritet të përfshijnë rindërtimin e Irakut, Lindjen e Mesme, terrorizmin ndërkombëtar dhe angazhimet për ndalimin e proliferimit të armëve për shkatërrim në masë.
Si'ç raportohet, kryeministri italian, kryesues i radhës i Bashkimit Evropian, do të përpiqet të ulë tendosjet midis Shteteve të Bashkuara dhe Evropës lidhur me luftën në Irak të prirë nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG