Ndërlidhjet

SEUL


Kryeministri britanik, Tony Blair nga vizita në Korenë Jugore u ka bërë thirrje mediave britanike të tregojnë ''respekt dhe vetëpërmbajtje'' duke mos spekuluar lidhur me vdekjen e këshilltarit shkencor të qeverisë, David Kelly. Bler ka thënë se duhet të kompletohet së pari një hetusei e pavarur lidhur me vdekjen e tij, ku ishte i gatshëm të paraqitet edhe vetë.
''Mendojë se kjo është rruga më e mirë për të ndjekur pas kësaj tragjedie shumë, shumë të tmerrëshme'', ka thënë Balir.
Kryeministri britanik ka thënë se nuk ka ndërmend të japë dorëheqie lidhur me vdekjen e punonjësit të ministrisë së Mbrojtjes, David Kelly, por ka thënë se do të marrë përgjegjësinë për çfarëdo gabimi që mund të ketë bërë qeveria e tij.
XS
SM
MD
LG