Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon dhe kryeministri palestinez, Mahmoud Abbas u takuan në Jerusalem për bisedime lidhur me realizimin e planit të fundit paqësor për Lindjen e Mesme, por nuk dhanë asnjë deklaratë pas bisedimeve.
Pritej që Sharon të kërkojë nga Abbas të mposhtë grupet militante palestineze, kurse Abbas të kërkojë nga Sharon të lirojë më shumë palestinezë nga burgjet dhe të ndërpresë me ndërtimet e kolonive izraelite.
XS
SM
MD
LG