Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian janë takuar në Bruksel që të bisedojnë, si'ç pritej, për Lindjen e Mesme, angazhimet e përtrira për paqë midis Izraelit e palestinezëve, rindërtimin e Irakut dhe programet bërthamore iraniane.
Minsitrat do të vlerësojnë edhe zhvillimet në Kosovë dhe më gjërë në rajon. Ishte paralajmëruar se ata do të miratojnë edhe një listë me emërat e tre kandidatëve për postin e shefit të UNMIK-ut në Kosovë, të cilët përfundimisht i emëron sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan.
XS
SM
MD
LG