Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan dhe një përkëthyes irakian janë vrararë sot gjatë një sulmi në Bagdad, të cilin e përshkruan koloneli amerikan, John Kem. ''Pesë njerës u plagosën në ate aksident. Një irakian dhe një amerikan u vranë-kishte edhe tre ushtarë të plagosur të cilët u dërguan në spitalin e afërt'', tha koloneli, Kem.
Komandanti i operacioneve ushtarake në Irak, gjenerali amerikan John Abizaid ka thënë se ai pretë që sulmet kundër forcave amerikane në Irak do të shtohen në numër.
XS
SM
MD
LG