Ndërlidhjet

MONROVI


Luftime të forta kanë ngulfatur kryeqytetin e Liberisë, Monrovinë, duke lënë të vdekur mbi 60 njerës në njërën nga përplasjet që reporterët e kanë quajtur ''betejë të përgjithëshme'' midis kryengritësve dhe forcave të presidentit Charles Taylor.
Granata kanë goditur edhe komplekin e ambasadave të jashtëme në Monrovi, kurse në amabasadën amerikane kanë arritur një kontigjent i freskët prej 40 marincash për të forcuar sigurinë.
XS
SM
MD
LG