Ndërlidhjet

PEKIN


Kryeministri britanik Tony Blair ka hedhur poshtë se ai ka autorizuar bërjen publike për mediat të emrit të këshilltarit të ministrisë së mbrojtjes David Kelly, ditë më parë se shkencëtari të gjendej i vdekur.
Duke folur para gazetarëve në Shangai, ku Blair gjendet për vizitë, lidhur me luftën në Irak ai ka mbrojtur qëndrimin e qeverisë së tij.
"Lidhur me armët e shkatërrimit në masë unë nuk dyshoj se Iraku po përpiqej të zhvillonte armë të tilla.
Tashë në Iark janë ekspertë të cilët po kërkojnë dhe për armët dhe ëpr programet", tha Blair.
XS
SM
MD
LG