Ndërlidhjet

MOSUL


Trupat amerikane gjatë një aksionit të kërkimit të një shtëpie në qytetin verior të Mosulit kanë vrarë një irakian dhe kanë kapur një bashkëpunëtor të ngushtë të Sadam Huseinit.
Burimet amerikane kanë thënë se "persona me interes shumë të lartë ishin të fshehur në këtë ndërtesë".
Banorët vendas kanë shprehur dyshimet se djemtë e Sadamit, Qusai dhe Udai ishin të fshehur në atë qytet.
XS
SM
MD
LG