Ndërlidhjet

DAMASK


Siria ka hedhur poshtë akuzat e bëra nga presidenti amerikan, George Bush, se Siria dhe Irani po strehojnë terroristët.
Shefi i diplomacisë siriane, Shaban, tha se akuzat ishin pjesë e presionit të uashingtonit mbi Damaskun.
Ndërsa ministri i jashtëm iranian, Kharzai tha se Teherani po arreston dhe jo strehon terroristët.
XS
SM
MD
LG