Ndërlidhjet

MADRID


Së paku 8 persona janë plagosur si pasojë e shpërthimeve në qytetin bregdetar të Alicantes në Spanjë.
Shpërthime të ngjashme ka pasur në të njëjtën kohë dhe në qytetin Benidorm.
Organizata baske ETA ka marrë përsipër përgjegjësinë për shpërthimet.
XS
SM
MD
LG