Ndërlidhjet

BAGDAT


Policia irakiane ka mbyllur një gazetë në Irak dhe ka ndaluar një nga drejtuesit e saj, për shkak të një artikulli që bënte thirrje për t'u ngritur kundër trupave amerikane.
Titulli i shkrimit në fjalë, i cili qe botuar në 13 korrik ishte "Vdekje gjithë spiunëve dhe atyre që bashkëpunojnë me SHBA-të. Vrasja e tyre është detyrë fetare".
XS
SM
MD
LG