Ndërlidhjet

ZAGREB


Presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanovic, ka deklaruar se mardhëniet mes vendit të tij dhe Kroacisë janë përmirësuar dukshëm.
Vujanovic po zhvillon një vizitë zyrtare në Zagreb dhe të dyja delegacionet kanë thënë se nuk ka probleme të pazgjidhura mes Zagrebit e Podgoricës.
XS
SM
MD
LG