Ndërlidhjet

MONRAVI – LIBERI


Ka shkuar në 600 numri i civilëve të vrarë në kryeqytetin e Liberisë, Monravi, si pasojë e luftimeve të zhvilluara mes forcave rebele dhe atyre qeveritare.
Bashkimi Evropian, vendet afrikane dhe Shtetet e Bashkuara po diskutojnë dërgimin e paqeruajtësve, por ende nuk kanë marrë jë vendim përfundimtar.
XS
SM
MD
LG