Ndërlidhjet

PARIS


Katet e sipërme të kullës Eifel, në kryeqytetin francez, u përfshinë nga zjarri.
Tymi mund të shihet ende derisa zyrtarët thonë se nuk ka të lënduar.
Kulla është e gjatë 324 metra dhe vizitohet nga 6 milionë turistë cdo vit.
XS
SM
MD
LG