Ndërlidhjet

HONG KONG


Duke folur gjatë vizitës në Hong Kong, kryeministri britanik Tony Blair tha se vdekja e djemëve të Saddamit ''ishte ditë e madhe për Irakun e ri''.
''Është ditë e madhe për Irakun e ri . Ata dy persoana ishin në krye të regjimit, i cili nuk ishte vetëm kërcënim për sigurinë për shkak të programeve të tij të armatimit, por ishte përgjegjës, sikurse mund t'a shohim nga varrezat masive, për tortuara dhe vrasje të mijëra e mijëra irakianëve të pafajshëm'', ka thënë Tony Blair.
XS
SM
MD
LG