Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kyreadministratori civil amerikan i Irakut, Paul Bremer duke folur gjatë vizitës në Uashington ka thënë se vdekja e dy djemve të Saddamit shënon një ''ditë të madhe për popullin irakian dhe për ushtrinë amerikane''.
''I vetmi koment që mund të bëjë lidhur me vdekjen e djemve të Saddamit ështe ai se kjo ishte një ditë e madhe për popullin irakian dhe ditë e madhe për ushtrinë amerikane, e cila edhe një herë dëshmoi profesionalizmin e saj në këte operacion'', ka thënë Bremer.
XS
SM
MD
LG