Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy ushtarë amerikanë janë vrarë sot në Irak, kurse të paktën tetë të tjerë janë plagosur në sulme të veçanta afër Mosulit dhe afër Ramadisë.
Sulmet kanë pasur araportet se dy djemtë e Saddamit ishin vrarë dje gjatë një operacioni të trupave amerikane në Mosul.
XS
SM
MD
LG