Ndërlidhjet

MOSKË


Paëruajtësit rus sot e finalizojnë tërheqien e tyre nga Kosova me trenin e fundit me trupa dhe pajisje që do të niset në drejtim të Moskës, ka thënë zyrtari rus, Sergei Serkov.
Zyrtari i cituar nga mediat e Moskës thotë më tej se nesër kthehen në Rusi edhe avionët që ndodheshin në Kosovë bashkë me misionin.
Zyrtarët e Rusisë kishin theksuar më parë shpenzimet e mëdha si arësye për tërheqien e paqëruajtësve të tryre nga Kosova.
XS
SM
MD
LG