Ndërlidhjet

TEHERAN


Dy zyrtarë të lartë të Teheranit, ministri i shërbimit të zbulimit dhe ministri i Brendëshëm thanë se
Irani mbanë në arrest disa anëtarë të nivelit më të ulët apo më të lartë të Al Kaidës, se disa prej tyre do të gjykohen në Iran, disa do të ekstradohen në vendin e origjinës, kurse të tjerët do të deportohen në vendin praj nga kishin hyrë në Iran, por nuk dhanë emëra.
Në Uashington, zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë tha se ''ata terrorsitë duhet të dalin para drejtësisë''.Shtetet e Bashkuara e akuzojnë Iranin për strehim anëtarësh të al Kaidës. Irani demanton akuzat.
XS
SM
MD
LG