Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu ka dekretauar dy ministrat e rinjë të qeverisë, të propozuar nga kryeministri Fatos Nano.
Marko Bello do të zë postin e shprazët të ministrit të Jashtëm, kurse Ermelinda Meksi ate të zëvendës kryeministri dhe ministër i ngarkuar për integrime në Bashkimin Evropian.
Nëse miratohen edhe nga parlamenti, ata do të zëvendësojnë ish ministrat Ilir Meta dhe Sokol Nako.
XS
SM
MD
LG