Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeadministratori civil amerikan i Irakut, Paul Bremer ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara planifikojnë të kompletojnë disa objektiva në Irak brenda 60 ditësh.
Ai ka thënë se Shtetet e Bashkuara planifikojnë të vendosin sigurinë, të rigjallërojnë ekonominë irakiane dhe të promovojnë demokracinë.
XS
SM
MD
LG