Ndërlidhjet

KABUL


Shefi i ri i Komandës Qëndrore të Shteteve të Bashkuara, gjenerali John Abizaid arriti në Afgansitan që të takojë presidentin afgan, Hamid Karzai dhe komandantët e koalicionit të prirë nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan.
Zëdhënësi ushtarak amerikan, koloneli Rodney Davis tha se qëllimi kryesor i vizitë së Abizaid është të takojë komandantët e koalicionit.
Ndërkaq gjatë natës, në Afganistan ishin sulmuar me granata dy baza amerikane , por nuk pati të vrarë apo dëme materiale.
XS
SM
MD
LG