Ndërlidhjet

MONROVI


Raportrohet se në kryeqytetin e Liberisë janë vrarë së paku 12 njersë derisa vazhdojnë luftimet midis kryengritësve dhe forcave lojale të presidentit Charles Taylor.
I dërguari i Kombeve të Bashkuara në Liberi, Jacques Klein ka deklaruar mbrëmë në Këshillin e Sigurimit se ekipi i tij nuk do të jetë në gjendje të shkojë atje derisa të vendoset siguria në vendin e tronditur nga lufta civile.
Ai ka thënë se është e domosdoshme që në Liberi të ketë ndonjë formë të pranisë së trupave amerikane, përveç atyre që kanë premtuar vende afrikane.
XS
SM
MD
LG