Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat e Shteteve të Bashkuara në Irak u kanë lejuar gazetarëve të pavarur që të shohin kufomat e dy djemëve të vrarë të Saddamm Hussein me qëllim të bindjes së atyre që vazhdojnë të kenë dyshime se bijtë e liderit të dëbuar irakian vërtet janë të vdekur.
Kryeadministratori civil amerikan i Irakut, Paul Bremer ka deklaruar mbrëmë se vdekja e Udait dhe Qusait duhet të ndihmojë forcat amerikane në Irak për të fituar besimin e popullit.
XS
SM
MD
LG