Ndërlidhjet

BAGDAD


Këshilli i përkohëshëm qeveritar irakian ka kërkuar që kufomat e dy djemëve të vrarë të Saddam Hussein, Udai dhe Qusai tu jepen familjes së tyre.
Anëtari i Këshillit, Mahmud al-Sudayii, një mysliman sunit, ka thënë se po të mos i kërkojë askush kufomat, ''do të merren masa tjera''.
Sidoqoftë, ai ka thënë se pret që koalicioni i prirë nga Shtetet e Bashkuara të ndjekë rekomandimet e atij organi egzekutiv.
XS
SM
MD
LG