Ndërlidhjet

JAGODINË


Anëtari i Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, Oliver Ivanoviq i ka deklaruar televizionit të Jagodinës se shefi i ri i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, finlandezi Hari Holkeri mund të jetë ''zgjidhje e mirë, sepse bëhet fjalë për diplomat me përvojë i cili do të marrë vendime të kthjellta e racionale dhe kjo mund të japë pak optimizëm'',
Nërkaq Momçillo Trajkoviq, një nga liderët tjerë të serbëve të Kosovës, u ka deklaruar mediave të Beogradit se ai pretë që Holkeri të ''ndërpresë'' siç ka thënë, procesin që shpie nga pavarësia e Kosovës dhe të punojë ''për çështjen kyçe të kthimit të serbëve dhe joshqiptarëve të tjerë në Kosovë''.
XS
SM
MD
LG