Ndërlidhjet

BAGDAD


Shefi i Shtabit të përbashkët të forcave të armatosura të Shteteve të Bashkuara, gjenerali Richard Myers, tha në Bagdad se pas vdekjes së dy djemëve të Saddam Husseinit, ai është i sigurtë se diktatori i dëbuar irakian do të gjendet dhe se kjo është vetëm çështje kohe.
Duke folur me të arritur në Bagdad, Gjenerali Myers tha se ka patur rritje shumë të madhe të numrit të informatave që arrijnë, të cilat ofrojnë prova për strehimore armësh dhe se ku gjenden njerëzit.
XS
SM
MD
LG