Ndërlidhjet

RIAD


Televizioni i Arabisë Saudite njofton se gjashtë militantë myslimanë dhe dy policë janë vrarë, kurse tetë policë të tjerë janë plagosur, gjatë një shkëmbim zjarri në veri-perëndim të vendit kur forcat e sigurisë përpiqeshin të arrestojnë militantët e kërkuar.
Riadi së fundit i ka intensifikuar aksionet kundër militantëve të al Kaidës lojalë ndaj Osama bin Ladenit.
XS
SM
MD
LG