Ndërlidhjet

ROMË


Kryeministri i Shqipërisë, Fatos Nano u ka premtuar liderëve të Bashkimit Evropian në Romë se ai do t'i çojë tutje reformat për të përgaditur vendin për anëtarësim në BE-duke përfshirë edhe luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar, thuhet në një komunikatë zyrtare.
Kryeministri i Shqipërisë ka patur bisedime me ministrin e Jshtëm italjan, Franco Fratini, ministrin e Jashtëm të Irlandës, vendit që do të marrë kryesinë e radhës së BE-së në janar dhe përfaqësues të Komisionit Evropian.
XS
SM
MD
LG