Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministzri i Serbisë Zoran Zhivkoviq, i cili gjatë vizitës Shteteve të Bashkuara kishte biseduar me sekretarin amerikan të shtetit, Colin Powell dhe këshilltaren për siguri kombëtare, Condoleezza Rice ka thënë se ai ''ka marrë mbështetje shumë të qartë'' për angazhimet e vendit të tij për reforma.
Zoran Zhivkoviq ka thënë se vrasja e ish kyreministrit Zoran Xhinxhiq nga elemente kriminelë ishte jë përpjekje për të çuar prapa reformat demokratike në vendin e tij.
XS
SM
MD
LG