Ndërlidhjet

HAGË


Gjykimi i ish presidentit Jugosllav, Sllobodan Millosheviq në Tribunalin e Hagës për krime lufte nuk do të vazhdojë edhe nesër për shkak se i akuzuari ndihet i sëmurë, u kumtua në Hagë.
Që nga fillimi i procesit në 12 shkurt të vitit të kaluar, kjo është hera e nëntë që ndërpritet gjykimi i Millosheviqit për shkak të sëmundjes së tij.
Sllobodan Millosheviq gjykohet në Tribunalin e Hagës për gjenocid në Bosnjë dhe për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në Kosovë dhe në Kroaci.
XS
SM
MD
LG