Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë përshëndetur lirimin e planifikuar të 540 të burgosurve palestinezë nga ana e Izraelit, duke e vlerësuar këte si ''një hap që do të përmirësojë raportet midis Izraelit dhe Autoritetit palestinez dhe do të ndihmojë progresin drejtë paqës''
Ky hap bëhet në kohën kur kryeministri izraelit, Ariel Sharon ndodhet në Uashington ku do të takojë nesër presidentin e Shteteve të Bashkuara, George Bush.
XS
SM
MD
LG